O nás

HOLDES – horehronská lesná a drevárska spoločnosť, s.r.o. je spoločnosť s tradíciou od roku 1994 so zameraním na porez guľatiny, výrobu a predaj ihličnatého reziva (smrek, jedľa) a lepeného dreva a ťažbu dreva.

Rezivo vyrábame na automatizovanej linke s uhlovou pílou D9 LH6 a na dvojkotúčovej uhlovej píle UP 1000 v kombinácií s omietacími pílami s maximálnou presnosťou a precíznosťou.

Zameriavame sa prevažne na zákazkovú výrobu reziva stavebného, stolárskeho a krovového charakteru z guľatiny pochádzajúcej zo Slovenska, najmä z okolitých lesov. Záleží nám na trvalo udržateľnom rozvoji našich lesov a preto nakupujeme prevažne PEFC certifikovanú guľatinu a guľatinu z overených zdrojov. Naša spoločnosť je držiteľom PEFC certifikátu, a teda nami vyrábané rezivo je zhotovené z lesov pestovaných trvalo udržateľným spôsobom a je zhotovené legálne.

Výroba je smerovaná hlavne na objednávkovú výrobu reziva a piliarskych výrobkov, predaj hotového reziva a polotovarov z dreva, porez guľatiny, výroba lepených, cinkovaných hranolov a piliarskych potrieb pre široké spektrum zákazníkov. Komplexnosť výroby uzatvára ponuka pilín a štiepky, ktorú dodávame malým aj veľkým odberateľom.

Hlavným vývozným trhom je Slovenská republika, ale vyvážame tiež do Švajčiarska, Rakúska a Maďarska. Vykonávame aj ťažbu dreva harvesterovou technológiou, pracujeme na Slovensku a okolitých štátoch strednej Európy. Záleží nám na spokojnosti zákazníka a preto sa snažíme udržiavať stálu kvalitu výrobkov, dodržiavať dohodnuté termíny a maximálne vychádzať v ústrety všetkým Vašim požiadavkám.

Vysoká produktivita, bohaté skúsenosti

Dokážeme splniť vaše požiadavky týkajúce sa ťažby a spracovania dreva, porezu alebo výroby reziva.
Ponúkame

Naše služby

Ťažba dreva

Ťažba a približovanie dreva harvestorovou technológiou

Píla

Porez guľatiny na automatizovanej linke s uhlovou pílou

Druhovýroba

Sušené a hobľované rezivo, spájané a cinkované hranoly

Certifikácia

Záleží nám na trvalo udržateľnom rozvoji našich lesov. Naša spoločnosť je držiteľom PEFC certifikátu a nami vyrábané rezivo je zhotovené z lesov pestovaných trvalo udržateľným spôsobom.

Chcete sa dozvedieť viac?

Objednávková výroba reziva a piliarskych výrobkov, predaj hotového reziva a polotovarov, porez guľatiny, výroba lepených a cinkovaných hranolov pre široké spektrum zákazníkov

KONTAKTUJTE NÁS